2010. április 24., szombat

az utolsó magyar

soha sincs hiába:
nemrég találtam meg "Az utolsó magyar naplója" című írást, és kifejezetten izgalmas történetet mesél, elég realisztikus beállítással:


Ifj. Jó Tibor:
Az utolsó magyar naplója



jó szórakozást :)

2010. április 23., péntek

mindenki eltűnt.. jön a vizsgaidőszak...

2010. április 19., hétfő

boldogabbat!

korán kezdődött a nap. az eső rányomta a bélyegét a hangulatomra. végigseggelt órák után 4 órán át helyeseltem a megbotránkozott, finoman anyázó kedves ügyfeleknek, akik kikérik maguknak, ugyan miért hivogatom őket, hisz csak három hete lógnak pártízezer forinttal és hát ő kisnyugdíjjas, nincs neki annyi péénze.. (erre nem jött rá, amikor felvette a frenetikus hitelt?)
kihipózott aggyal hazaesve, némi kajamaradékot betömve juhú, legyen kedved bulizniii. Ezaz, jo legyen, végeredményben volt mit ünnepelni. hát aztán egy jo séta után a széchényi téren úgy döntöttem, hogy menjünk haza. egyedül nem buli a névnapünneplés.
nembaj, két rész south park és egy doboz bonbon kárpótol.
vagy nem.
szeretek egyedül lenni. de nem mindig.

2010. április 17., szombat

alice

Alice Csodaországban (Alice in Wonderland)

(2010)

Ollókezű Edward, Álmosvölgy Legendája, Charlie és a csokigyár, A halott menyasszony, Sweeney Tod. Mindegyik nagysikerű film Tim Burton, rendező és Johnny Depp, főszereplő közreműködésével készült el. A filmek elsősorban nem egy gyermek lelki világához igazodnak, ezért is vártam kételkedve Alicet, hogy vajon Disney vagy Burton győzedelmeskedik végül.


A történet nagyvonalakban mindenki számára ismert. Alice visszatér a kislányként megismert különös világba, ahol újra találkozik gyerekként megismert különös barátaival: a Kalapossal, Nyalka Nyúllal, Vigyori Úrral, Bölcselővel és a különös ikerpárral, Tutyikával és Mutyikával, noha az emlékek megfakultak, a világ pedig jelentős változásokon ment keresztül, a lány álomként megélt utazása nagy hatással lesz egész Csodaországra.

Lewis Carroll könyvének 1865-ös első kiadása után általában pozitív kritikákat kapott, azonban a 20. században több helyen, például Kínában, betiltották, mert "az állatok nem használhatnak emberi nyelvet", valamint "a könyv egy szintre emeli az állatokat és az embereket." A könyvet már 1903-ban megfilmesítették, és számos feldolgozás készült belőle. Carroll nagy sikerére való tekintettel 1872-ben megjelent a folytatás, az Alice Tükörországban. Több feldolgozás is készült a könyv 145 évvel ezelőtti megjelenése óta:

· Alice Csodaországban (1903): nyolcperces némafilm, melynek részletei hiányoznak.

· Alice Csodaországban (1951): Walt Disney méltán híres rajzfilmje ekkor került

bemutatásra.

· Alice csodaországban (1972): angol musical, Dudley Moore-ral a főszerepben,

Bafta-díjas alkotás.

· Alice in wonderland: a musical porno (1976): Szintén musical, de ezúttal pornó.

A fürge nyúl története.

· Fusigi no kuni no Ariszu (1983): Japán-német anime sorozat (52 rész)

· Alice Csodaországban (2010): A most emlegetett Tim Burton által rendezett élőszereplős

fantasy

Mikor Burton elképzeléseit 3D-ben vetítik elénk, úgy érezhetjük, hogy külön utakat járunk be Csodaország vidékein, ahol hintalónak álcázott lepkék repkednek, kártyalapokra és sakkbábúkra hasonlító seregek vívják végső csatájukat.

Avatarhoz szokott szemünk jóval kritikusabb elsőre, mert a vizuális élmény talán mégsem annyira jön át, mint amennyire eltervezték. Na persze azt nem szabad elfelejtenünk, hogy akármennyire is Burton-film, mégis csak egy meséről van szó, melyben az absztrakt képek néha furcsa irányt adnak képzeletünknek, és itt gondoljunk csak a vízipipázó hernyóra, a golfütőként használatos flamingóra, a köddé váló macskára vagy csak a Kalapos örömtáncára.

A Tim Burton által válogatott színészek mind zseniálisak. Johnny Depp őrültséget sugárzó felemás pupillás Kalapossága kiengesztel kedvenc rendezőm Disney-mixéért. Helena Bonham Carter, a Szívkirálynő, mint állandó Tim Burton szereplő hozza a formáját, karakteres jelleme végig központi szerepet játszik. Számomra furcsa paradox módon kislányos-beképzelt Alice, azaz Mia Wasikowska változó személyisége zavaróan hat, miután másfél óra leforgása alatt a durcás kishölgy veszélyes amazonná változik. A színészi gárda tehát jól csengő nevekből és szerepekből áll, talán csak a tökéletes harmónia hiányzott a környezettel.

Sajnos az összhang, mint Johnny Depp és a Kalapos szerepe, nem jött létre Burton és Disney között, az elvárt durranás helyett kaptunk egy egyszernézős, szombat esti, családi mesét.

Hát végeredményt nem tudnék hirdetni, sem az elvakult Tim Burton fanoknak, sem a Disney rajzfilmek szerelmeseinek kedvezve, miután ez a különös mix annyira közönségorinentáltra sikerült, hogy végül semelyik rajongótábornál se érte el a kívánt hatást.

2010. április 5., hétfő

pulton innen és túl

este 9 óra. támolygó mélyen intellektuális beszélgetést folytató egyének.
eredménytelen magyarázás bizonyos 10 órai kapunyitásról. az eddig elfogyasztott alkoholmennyiség homályos ködöt von a korán érkező vendégsereg szemére.
a temérdek mennyiségű ember látványát egy idő után megszokja a szem. a munkaórák és az alkoholisták aránya az idő múlásával fordítottan arányossá válik. egy-két energiaital, gyorscigi, lefáradt barátok.
felszívódott alkohol a sebes, karcolt kezeken, bódító szédülés az ágyon elnyúlás után.. talán hajnal 6 óra tájékán. a bukszában a jól megérdemelt tiszteletdíj.
"beosztás: pultos.
életérzés: csendes séta a világ végére.
végcél: az ágy."

u.i.: nem vagyok narkolepsziás.
csak hiszek a jótékony és szépítő alvásban.
legfőképpen hajnaltájt.

2010. április 3., szombat

hug me


szorít.
szorít.
szorít.
szorít.
szorít.
szorít.

nem engedni el.